fbpx
Jeśli nie słyszałeś o mini podróżach, lepiej przygotuj się, ponieważ jest to nowy trend. W weekendy i święta te wyjazdy cieszą się coraz większą popularnością wśród obecnych podróżnych, którzy chcą zregenerować swoje siły.

Kilka lat temu bardzo popularne były 15-dniowe lub nawet miesięczne wakacje. Dziś ta rzeczywistość jest zupełnie inna.

Krótkie, najczęściej parodniowe wycieczki to świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na długi urlop.

Szybkość przekazywania informacji, nagłe zmiany w biznesie, prace dzięki którym możemy być wszędzie,  sprawiają, że wyrażenie „czas leci” jest bardzo powszechne. To przeciążenie pracą i obowiązkami ostatecznie zmieniło sposób podróżowania.

Ci podróżnicy przenoszą się w nowy styl podróżowania odkrywając mini wycieczki.

Dzisiaj podróże last minute są całkowicie możliwe dzięki różnorodności ofert internetowych i ofert last minute, które mogą być świetnym rozwiązaniem na małą przerwę w przystępnych cenach.

Szacuje się iż w roku 2019 ok 53% podróżnych planuje mini break, długi weekend, kilkudniowy urlop, ucieczkę od zleceń i obowiązków.

„Świat dramatycznie się skurczył” i przemieszczanie się z miejsca na miejsce, bycie elastycznym, bycie obecnym ‘wszędzie’ stało się prawie obowiązkiem, a dostosowanie codziennych harmonogramów i potrzeba bycia „zawsze dostępnym” na rynku,  może prowadzić w dłuższej perspektywie czasowej do strat emocjonalnych, psychicznych a nawet fizycznych.

Ale jak możemy odpocząć gdy z trudnością odrywamy się od pracy?

Mamy kilka specjalnych wskazówek, aby cieszyć się wolnym czasem, sprawdź:

  • Spróbuj dopasować podróż służbową do podróży w celach wypoczynkowych wybierając cel podróży w pobliżu miejsca, w którym będziesz pracował;
  • Wybieraj destynacje do których podróż samolotem nie trwa dłużej niż 2-3 godziny
  • Pomyśl o trasie jak na przykład z Tokio do Singapuru, z Europy do Cape Town, ze Stanów Zjednoczonych do Rio de Janeiro lub po prostu coś prostszego i krótkiego jak z Hiszpanii do Włoch czy Włoch do Hiszpanii
  • Sprawdź miejsca docelowe, w  których zyskasz np. jeden dzień dzięki różnicy czasowej
  • do spania wybierz miejsca, które są ekonomiczne i znajdują się w strategicznych miejscach z kontaktem z woda i przyroda, które zapewnia Ci dużo bardziej relaksująca i orzeźwiająca noc. 

Czy możesz sobie wyobrazić nowe doświadczenie na morzu?

Jeśli jesteś na przykład w Hiszpanii, zapraszamy do spędzenia czasu w Cagliari lub Alghero.

Lub, jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, możesz z łatwością udać się do La Linea w Hiszpanii, aby spędzić weekend w pobliżu Gibraltaru,

Podczas krótkich wakacji zamieszkując Homeboat  nauczysz się relaksować i mieć nowe połączenie ze wszystkim co dobre i proste w dniu codziennym i poczujesz to, co niezbędne – TY.