fbpx

W czasach, gdy widzimy znaczenie technologii i jej pozytywnego wpływu na nasze życie, bardzo ważne jest również posiadanie zdolności do rozłączania się. Czy jesteś odurzony cyfrowo i technologicznie? Stworzyliśmy ten post, aby dowiedzieć się, czy twój umysł potrzebuje przerwy. Sprawdź to!

Wiemy, że bardzo łatwo jest znaleźć kogoś online i za pomocą środków cyfrowych, ale czy ty, zwłaszcza jeśli jesteś młody, znasz zdrowy limit tego połączenia i kiedy jest to już uzależnienie?

Uważamy, że rok 2019 może być rokiem świadomości, w którym coraz więcej młodych ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z negatywnych skutków tej zależności i musi być online i być cały czas w kontakcie.

Wiele zadań wymaga obecnie długich okresów przed komputerami lub urządzeniami elektronicznymi, a ilość informacji, które wpływają na emocje, postawy i zachowania ludzi, nie zawsze jest pozytywna i może mieć głęboki wpływ na ich życie.

Potrzeby, które się pojawiają, to rosnąca chęć ludzi do odłączenia się od środowiska miejskiego, ponowne nauczenie się łączenia ze swoim wnętrzem, naturą, ich istotą i naprawdę odłączania się, odtruwania się z cyfrowego świata na okres, a następnie zyskania więcej energii, aby wrócić do codziennego życia.

Oto test, który możesz zrobić, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz detox:

Zadając pytania poniżej, bądź na bieżąco; jeśli wynik jest pozytywny w przypadku trzech lub więcej pytań, jesteś pod wpływem alkoholu. Nie martw się, pokażemy poniżej, co możesz i musisz zrobić.

 1. Czy spędzasz więcej niż dwie godziny dziennie, poza godzinami pracy, a tym razem przewyższasz czas poświęcony na inne czynności?
 2. Czy sprawdzasz e-maile i media społecznościowe w łóżku?
 3. Czy firma zażądała Cię poza biurem?
 4. Jeśli zgubisz swój telefon komórkowy, czujesz, że nie możesz nic zrobić?
 5. Czy boisz się „stracić coś”, jeśli nie jesteś połączony, np. Tracisz okazję, przegrywasz dyskusję, brakuje Ci aktualizacji?
 6. Czy myślisz, że dzień leci i wydaje ci się, że zawsze biegasz i nigdy nie ma dla ciebie czasu?
 7. Pod koniec dnia jesteś zawsze zirytowany, masz bezsenność i śpisz z telefonem komórkowym obok łóżka?
 8. Czy masz aktywne powiadomienia dotyczące telefonu komórkowego, tabletu i aplikacji?
 9. Czy w porze lunchu masz najwięcej czasu na „cieszenie się” swoim telefonem komórkowym?
 10. Czasem zapominasz chwilowo, co zamierzasz zrobić, odblokowując telefon?

Informacje są teraz w zasięgu ręki, a największym wyzwaniem jest możliwość zmiany zakorzenionych nawyków, takich jak ciągła potrzeba patrzenia na telefon komórkowy, nawet jeśli ten moment nie przynosi ci przyjemności i spełnienia.

Niektóre badania mówią, że może to być choroba zwana Fomo lub Nomophobia. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Ale nic nie ginie. Badania i niedawne prace z różnych ośrodków, takich jak Newport Academy, laboratoria i psychiatrzy z różnych krajów, dowodzą, że możliwe jest wyszkolenie mózgu na różne sposoby.

Każdy może nauczyć się, jak oczyścić umysł, aby połączyć się z życiem.

Od czasu do czasu każdy potrzebuje cyfrowego i technologicznego detoxu, co powinno stać się nawykiem dla zdrowszego życia fizycznego i psychicznego.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zapewnimy Ci właściwe miejsce i nauczymy Cię kroków, których nigdy nie zapomnisz.

Poniżej przedstawiamy 10 prostych wskazówek, w jaki sposób i gdzie można rozpocząć detoksykację cyfrową:

 1. Zmierz się ze zmianą. Kiedy rzucamy wyzwanie, odczuwamy większą potrzebę podjęcia wyzwania, a następnie przygotowujemy się do odłożenia telefonu komórkowego na bok;

 2. Zorganizuj w swoim harmonogramie czas, aby wyjść na ten odpoczynek detox w weekend lub na wakacje i ostrzec najbliższych, że będziesz „wyłączony”, chociaż poinformuje cię, że wszystko jest w porządku;

 3. Szukaj kontaktu z naturą, wodą i morzem. To połączenie jest niezbędne, a jeśli wolisz, zaproś osoby, z którymi czujesz się komfortowo.

 4. Odłącz się od ludzi, którzy negatywnie na ciebie wpływają. Poświęć trochę czasu na zdrapanie tych osób z listy kontaktów i zaakceptuj rozłączenie z tymi, którzy są już w innym czasie, nie obwiniając się za to. Pamiętaj, że dobrze ci robisz;

 5. Poświęć te dni, aby dobrze zjeść, wybrać lekkie potrawy, jeść spokojnie i rozsądnie, i tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę głodny;

 6. Wybierz ćwiczenie lub aktywność, którą lubisz robić w ciągu tych dni i na zewnątrz. Czy turystyka, jogging, bieganie, jazda na rowerze, joga, rozciąganie;

 7. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad swoimi finansami;

 8. Przejrzyj pewne nawyki, takie jak jedzenie mniej frytek, rzucenie palenia, mniej konsumowania itp.;

 9. Śpij osiem godzin w nocy lekko i cicho nad morzem;

 10. Połącz się ze swoją naturalną esencją i zrównoważ swoje ciało, ciesz się przyzwyczajeniem do własnej firmy.

Nadszedł czas, abyś rozpoczął małą zmianę i stopniowo rozwijał nowy i szczęśliwy styl życia. Poznaj i pozostań w nowej koncepcjiłodzi Homeboat pobytu nai dowiedz się, jak połączyć się z tym, co istotne, TY.