Uformujcie niektórych ludzi, a to może obejmować was, te słowa są całkowicie nieznane, ale nawet one są prawdopodobnie obecne w waszym życiu.

Prawie nie będziesz profilem osoby, który nie pasuje do żadnego z tych przypadków. Każdy przeszedł lub przechodzi przez którąkolwiek z tych sytuacji Nomophobia, fomo, jomo lub foji.

Cała ta tajemnica kryje się za wszystkimi korzyściami, udogodnieniami, lekami, odkryciami, niezależnością i wiedzą, jakie oferuje technologia. Z drugiej strony nadmiar technologii generuje to, co nazywamy zaburzeniami emocjonalnymi, a także negatywnie wpływa na nasze zachowanie.

W Internecie jest dużo quizu, który pomoże Ci odkryć, czy jesteś własną ofiarą.

Czym jest Nomophobia, Fomo, Jomo i Foji?

Podamy krótkie wyjaśnienie dotyczące tych czterech nowych słów lub chorób:

1- NOMOPHOBIA: czy irracjonalny strach przed byciem bez telefonu komórkowego lub niemożność korzystania z telefonu z jakiegoś powodu.

2- FOMO: strach przed brakiem. Aby opisać to uczucie niepokoju, które wielu ludzi doświadczenia, kiedy okazuje się, że inni ludzie bawili się razem z powodzeniem na coś lub zrobić czegokolwiek mogliby chciał być zaangażowany w.

Na pewno znasz kogoś, kto jest sofer kiedyś z FOMO . Jest to bardzo częsta sytuacja między gwiazdami muzyki pop i ludźmi, którzy dbają o Twoją popularność.

3 – JOMO: radość z braku. Tam, gdzie ludzie decydują się pozostać, zamiast wyruszyć na wieczór z przyjaciółmi. Robienie tego z preferencji, a nie z obaw społecznych.

4- FOJI: strach przed przyłączeniem się, który jest spowodowany szeregiem niepokojów społecznych, które prowadzą ludzi do pozostania.

Wiemy, że to tylko proste wyjaśnienia dotyczące wpływu technologii na Ciebie. Ale są też pewne badania psychologiczne, oparte na badaniach naukowych, które mogą pomóc w identyfikacji objawów twojego lekarza lub masz znaczący wpływ na twoje życie.

Większość pytań dotyczących quizu dotyczy twoich uczuć związanych z życiem przyjaciół. Konflikt wewnętrzny jest bardzo powszechny wśród młodych ludzi, a posiadanie czasu na poznanie siebie jest bardzo ważne. Danie miejsca i więcej miejsca, gdy nie jesteś w porządku, jest czymś, czego musisz się nauczyć.

Znajdź „równowagę” może być trudna, ale jest to możliwe, gdy nie masz zapasów w modelach starego społeczeństwa.

Moim zdaniem ludzie mogą być podzieleni na dwie grupy i musisz zidentyfikować w każdym z nich łatwiejsze życie. Znajdziesz wszędzie, pracę, imprezy, rodzinę, przyjaciół tego rodzaju ludzi.

1 – Możemy odkryć, że jesteśmy zaangażowani we wszystko i możemy go nazwać „byliśmy”, ponieważ cierpią z powodu „lęku przed brakiem”.

2 – A my mamy „jomos” – radość z tego, że nie ma czegoś takiego, tych, którzy idealnie chcieliby pozostać, aby kontynuować swoją pracę, bez rozpraszania uwagi.

Dlatego nikt nie jest dobrym lub złym profilem, jeśli jesteś FOMO, JOMO lub FOJI. Najważniejszą rzeczą jest całkowity spokój ze sposobem, w jaki jesteś i cieszenie się czasem robienie dokładnie tego, co robisz.

Sam czas to świetny sposób na spędzenie czasu na poznawaniu siebie, a niektóre pragnienia troski są całkowicie zdrowe i normalne. Ale wszystkie z ograniczeniami i tylko przez kilka chwil, ponieważ oczywiście potrzebujemy przynajmniej jakiegoś życia społecznego.

Najważniejszą rzeczą jest nauczenie się i czerpanie radości z przebywania i robienia tego, co lubisz robić, bez martwienia się o cokolwiek lub kogokolwiek innego.

Trening, aby pozostać przez kilka chwil bez patrzenia na telefon, a nawet korzystania z niego, jest prosty i powoli dowiesz się, że świat nie zniknie. Znajdź hobby, które lubisz robić.

Zaproś specjalnego przyjaciela lub po prostu kogoś, kto musi się dobrze bawić, mając doświadczenie nad wodą we Włoszech lub Hiszpanii. Odwróć swoje połączenia na kilka chwil, mając większy kontakt z naturą i przygotuj się na nowe, bezpłatne codzienne życie w domu.